Pozdrav Gost

Kako snimljeni satelitski radio u mp3

• 6 Odgovora
  • 2625 Hitova

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

*

Offline djoko

• **
  • 120
Kako snimljeni satelitski radio u mp3
« u: 21.03.2007, 17:06:43 »
Kako pretvoriti snimljenu datoteku sa satelitskog radija u mp 3 ili windows media file da moze raditi na standarnim cd playerima.
Kada snimim glazbu sa progdvb ili dvb dream programom sa neke satelitske radio postaje izlazna datoteka uvijek bude mpeg kao da je video file. Pomocu kojeg programa je mogu enkodirati u mp3 ili windows media file

Hvala unaprijed svima

*

Offline marivi

• 548
  • Spol: Muški
  • L. a. L. L
    • Restaurant RIVICA
Odg: Kako snimljeni satelitski radio u mp3
« Odgovori #1 u: 21.03.2007, 18:59:46 »
ja sam upisao u google mpeg to mp3 i dobio brdo stranica sa programima,

evo jedne.
http://www.allformp3.com/mpg-to-mp3.htm

naravno plača se program, pa potraži još i crack
ili potraži neki drugi program...

to još nisam radio pa neznam koji je program najbolji.

pozdrav
Victory FTA AF 1700,boot KRM 20.1 DiSEqC 1.2 RotorSat HH100 antena 80cm, 2xLNB 0.5dB Fujitsu Siemens AMDTurion 64x2 Mobile 1GB RAM OS Xp Home & Vista

*

Seb

« Odgovori #2 u: 03.04.2007, 02:14:50 »
Eh, ti mladi, NERO je majka zapamtite, ja to uvijek radim ručno, ovako:

1.otvoriti nero start smart i kliknuti na ono dvoje jadnika da dobiju odijela i očale,pa se dobije još ikonica

2.Otići mišem na notu i pojavi se record audio, odete do nje i kliknete

3.Pojavi se nero Wave Editor i prozorčić u kojem piše 44100  16Bit i obilježeno Stereo Recording.Tu stisnete OK

4.Sad to ostavite da stoji i pokrenete mpeg video divx ili bilo što da svira u svom programu,winamp,dvd player,bs player itd u čemu inače gledate ili slušate i pojačajte do daske na plejeru.Neka radi,vratite se Nero Wave editoru, one zelene stoje ispod -20

5.Onaj zvučnik pored sata dolje desno na monitoru obilježite desnim dugmetom miša i klikn. na volume open control

6.otvorio se prozor volume control pritisnite options pa properties.Na novootvorenom prozoru stavite točku na recording i obilježite sve kvadratiće pa pritisnite OK

7.Otvorio se prozor recording control na kojem je selectiran samo jedan kvadratić,stavite sve klizne potenciometre
na sredinu,pomaknite prozor da vidite i recording consolu od nere wave editora, i obilježavaj redom kvadratiće dok ti ne skoče one zelene, kod mene je to stereo mix,ako imaš tv karticu i ulaze na njoj možeš spojiti i sat risiver ili dvd
 izvana (skart-činč kabel) onda obilježiš line in,

8.znači zelene mrdaju (u mom slučaju sad obilježen stereo mix ,sad moraš taj klizni potenciometar podesiti tako da najjači zvuk ne popuni crveno polje ,da ostane barem jedna crtica u recording consoli, dakle crvena DA ali ne do daske ili nedaj bože da je stalno popunjena,onda izobliči snimak ,bude prejak,ne da se više popraviti

9.Sad možeš pustiti snimak ispočetka na plejeru,ono što želiš snimiti i istvremeno bolje prije crvrno dugme na recording sonsoli i sad snimaš.Kad završiš pritisni OK

10.Sad imaš samo prozor nero wave editor u kome se vidi pjesma koju možeš obrađivati(rezati,obrisati tišinu iz početka (tišina je crta, ko ono u bolnici kad riknu)možeš snimati s ploča ali ne direktno s gramofona jer njemu treba pred pojačalo ali sa pojačala na koje je priključen gramofon da,i svih uređaja koji imaju audio OUT ako ih priključiš na komp na audio IN(zvučnu karticu) ili u tv karticu ako je ona uključena na audio IN zvučne pa nemaš gdje dalje.

11.Kad urediš snimak,(da znaš kako stare ploče zvuče kad ih opereš likvijem, četkom za nokte bez metalnih dijelova da ne zagrebeš u smjeru onih kanalića (suprotno se čiste CD-i i DVD-i ) i mokre staviš na gramofon(zbog elektriciteta,manje je pucketanje) i onda u Enhancement obradiš Declickerom, sve ti je to u nero wawe editoru)
dakle kad urediš snimak dobio si Wav-nekompresirani snimak koji onda trebaš snimiti

12.Otvori FILE i pritisni save as, odaberi da li ćeš snimiti u WAV formatu ili nekom drugom npr mp3PRO,sad idi na options i pritisni enable mp3PRO i dobit ćeš MP3 : 128 kbit,44100Hz,stereo (standardno),ako želiš više ili lošije odaberi i pritisni OK

13.Sad napiši ime pjesme bez nastavka .mp3 i odaberi gdje ćeš snimiti ,pritisni save i gotovo.
Ajd' sad vi malo...
P.S. U Neri 7.5 je još jednostavnije jer ti se otvori potenciometar i oni kvadratići u samoj recording consoli,ja sam objasnio na NERO 6.6.0.8 (ah Nero majka)

P.P.S. Mislim da u nero 7.5 možeš odmah snimati u mp3.

Pozdrav

[privitak je izbrisao admin]
« Zadnja izmjena: 03.04.2007, 02:51:02 od Seb »

*

Offline ackoo

• 498
  • veper.eu
    • veper
« Odgovori #3 u: 04.04.2007, 10:57:56 »
kad je u Zagrebu bio leb i sol ja sam s drugog snimo u prog dvb-u i sve sam radio u cool editu.
isjeko pijesme i sacuvo u .wav a možeš i direktno u .mp3.
ima posla isijeć pjesme al dobro je ispalo.
probaj.
Samsung 9500 VIA CI, 19.2E 16,0E 13,0E, 0,8W

*

Seb

« Odgovori #4 u: 04.04.2007, 16:16:21 »
Ko se posla boji još, boji još, boji još,

*

Offline plavcity

• **
  • 155
« Odgovori #5 u: 21.06.2007, 02:06:09 »
sa ovom semom na slici gore i programom Smart pc recorder ja snimam direktno u mp3, jos program besplatan i lak za upotrebu, sve pjesme koje izadju na mtv ili drugo mozes snimati a kvalitet snimka je dobar
Racunari u krvi

*

Offline plavcity

• **
  • 155
« Odgovori #6 u: 21.06.2007, 02:09:35 »
da ne bude zabune posto je tema postavljena jos prije tri mjeseca upravo sam koristio ovaj program i vidio ovaj post slucajno pa rekoh eto ako jos to neko radi cisto informativno sam objasnio sta moze koristiti
Racunari u krvi