Pozdrav Gost

Molim Pomoć LG home theatre HT202cf

• 12 Odgovora
  • 3497 Hitova

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

*

Offline ericmali

• 16
  • Spol: Muški
Molim Pomoć LG home theatre HT202cf
« u: 18.02.2011, 10:25:08 »
Kada spojim ovaj uređaj preko scart cabela na običan crt tv imam sliku ali nemam ton,da li neko zna u čemu je problem,probao sam isti spojiti na lcd,ali opet isti problem,hvala? ??? ??? ???

*

Offline riddik

• Vaako
  • **
  • 228
Odg: Molim Pomoć LG home theatre HT202cf
« Odgovori #1 u: 18.02.2011, 19:03:39 »
On bi trebao da da kad ubacis u njega dvd film da se cuje ton na ozvucenju a ako hoces da imas zvuk sa tv na ozvucenju trebas da iz tv-a ili lcd-a da spojis na ulaz u dvd player.
znaci na zadnjoj strani tv ili sa strane mora da imas izlaz za zvuk koji ces spojiti na dvd player.
evo slika kako bi to trebalo da izgleda.
a na dvd playeru treba sa zadnje strane da postoji isto to ali da pise audio in.
onda bi trebalo da radi.
ako si na to mislio.

[privitak je izbrisao admin]
The Chronicles of Riddick

*

Offline ericmali

• 16
« Odgovori #2 u: 18.02.2011, 20:52:22 »
Znam spojiti audio ili video konekciju,ali me zanima zašto nemam zvuk kada spojim scartom lg dvd home theatre  na tv, a kad spojim običan dvd na tv preko scarta imam i sliku i zvuk na tv.znači bez cincha samo scart ??? ???

*

Offline veskoz

• 251
« Odgovori #3 u: 19.02.2011, 10:30:28 »
nema bas nikakvog tona ili cujes neko zujanje?
Victory FTA
Arion AF-2000
Sky Star 2
Triax 90cm
Diseqc 1.2 DM-1200 (45w - 80e)
Twin LNB Sharp

*

Offline ericmali

• 16
« Odgovori #4 u: 19.02.2011, 11:06:39 »
Nema baš nikakvog tona,samo slika,a koliko znam preko av euro scarta bi trebao imati i sliku i ton,evo slika

*

Offline riddik

• Vaako
  • **
  • 228
« Odgovori #5 u: 19.02.2011, 16:50:29 »
ovako!
opet nisi rekao koji zvuk hoces da cujes.
nisi rekao gde se necue zvuk na ozvucenju ili lcd tv??
ako hoces da cujes zvuk filma sa dvd playera na lcd zvucnicima neces cuti jer je namesteno da se zvuk cuje na ozvucenju.
ako iskljucis ozvucenje u dvd podesavanima trebalo bi da postoji u meniu.
onda bi trebao da cujes zvuk na lcd tv sa dvd filma koji pustis.
tako je i kod mene ja imam vivax dvd player koji ima pozadi sve prikljucke za ozvucenje, kad radi sam cuje se zvuk na lcd zvucnicima.
pre par dana sam spojio ozvucenje i kad ga upalis samo se cuje zvuk na ozvucenju.
probaj ovako iskljuci sve zvucnike sa dvd ostavi ga samog bez zvucnika da bude kao obican dvd player pa ga onda upali i tad bi trebao da cujes zvuk sa dvd filma na zvucnicima lcd-a.
nadam se da ti je ovo pomoglo.
ako nije javi da resimo problem

*

Offline ericmali

• 16
« Odgovori #6 u: 19.02.2011, 17:08:15 »
Meni zvučnici nisu ni spojeni na dvd,ja želim koristiti dvd kao pleyer ,znači želim spojiti dvd scartom na tv da bi imao i sliku i ton na tv-u,ali ja tona nemam samo sliku,vjerujem da je to nekakav kvar na scartu dvd-a,jer preko ona tri činča imam i sliku i ton na tv-u

*

Offline riddik

• Vaako
  • **
  • 228
« Odgovori #7 u: 19.02.2011, 17:21:35 »
probaj sa drugim skartom ako nije ja sam imao problem par puta gledas dvd film i zvuk se ugasi sam pa moram da pomeram levo desno skart na dvd i tv-u da dodje zvuk.
hocu reci gubi zvuk na kontaktu.
skartovi znaju da zezaju obrati paznju na one pinove na njemu da su ok, da nisu savijeni.
ako nece da radi samo na lcd bez ozvucenja onda je skart ili ulaz na dvd-u.
javi ako uspes

*

Offline ericmali

• 16
« Odgovori #8 u: 19.02.2011, 17:29:19 »
Probao sam sa par scartova i sve je isto,pinovi su u redu na svim scartovima,ali tona nema ni na lcd ,a ni na starom crt tv,vjerojatno je kvar u pitanju,ovaj  Lg dvd home theatre je u pitanju

*

Offline riddik

• Vaako
  • **
  • 228
« Odgovori #9 u: 19.02.2011, 17:48:58 »
pokusaj jos ovo, otvori dvd player i sa zadnje strane kod skarta tj. iznad skarta ima jedan sraf odsrafi ga i izvuci skart na dvd playeru napolje i pokusaj direktno da ga spojis evo to slika kako sam ja uradio jer je i meni to riknulo pa sam morao sto se kaze na zivo.
mene je zezao zvuk pa sam ga prespojio direktno sad super radi.

*

Offline ericmali

• 16
« Odgovori #10 u: 19.02.2011, 17:57:02 »
Otvorio sam ga ali ga nemogu tako izvaditi jer su pinovi scarta nalotani na ploču uređaja,samo je gornji kraj zašarafljen na kučište

*

Offline riddik

• Vaako
  • **
  • 228
« Odgovori #11 u: 19.02.2011, 18:03:04 »
nista onda ako je nov vrati da ti daju drugi ako nije a hoces da radi kako treba spoji preko cinceva ili kupis ovako nesto sto je dobra stvar kosta oko 10 evra.
sa leve strane crni kabl ulazi u lcd tv a u ovu spravicu ubacujes skart i cicneve.
nije bitno da li hoces da ulazi zvuk ili da izlazi iz lcd na ozvucenje on sve podrzava.
super stvar.
nadam se da ce pomoci

*

Offline ericmali

• 16
« Odgovori #12 u: 21.02.2011, 18:25:13 »
Kontaktirao sam Lg centar i rekli su mi da taj model ima zvuk samo preko zvučnika,tako da je ipak sve u redu,hvala ti na pomoći i trudu,pozdrav