Pozdrav Gost

Kamera i Problem

• 24 Odgovora
  • 4759 Hitova

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

*

Offline BmDD

• skyStar HD
  • *
  • 73
  • Spol: Muški
    • undefined
Kamera i Problem
« u: 17.06.2007, 01:59:53 »
Imam problem da kad snimim 16:9 video sa kamerom, na PC-u mi se taj video "razvuce" u 4:3.
Kamera je JVC-ova, nisam siguran koja je oznaka, ali uglavnom je jedna od onih sa ugradenim HDD.
Pa me sad interesuje, moze li se nekako namjestiti da video bude u 16:9, a da se ne mora rekonvertovati?
Kad ga pustim u npr. Media Player Classic, i odem pod opcijama za Aspect Ratio namjestim 16:9, video izgleda normalno, ali kad zapisem na DVD (pisem kao data DVD, jer nemam vreme sve konvertovati za DVD) na TV-u bude 4:3 slika, odnosno razvucena, a ne 16:9 kako je originalno snimljena.
proud owner of skyStar 2 & skyStar HD

*

Offline RED B.

• 1.824
  • Pour Le Merite
Odg: Kamera i Problem
« Odgovori #1 u: 17.06.2007, 17:58:44 »
Morash napraviti Autorizirani DVD gdje mu velis da je format 16:9.
Inace ce ti stalno otvarati kao narmalni 4:3.
-- 
RED BARON
Dreambox 7020Si
2xMTI BlueLine 0,2dB - Triax 90
1xSharp HQ 0,3db - Gibertini 105+SuperJack

*

Offline BmDD

• skyStar HD
  • *
  • 73
    • undefined
« Odgovori #2 u: 18.06.2007, 08:38:33 »
Ja sam mislio na obicni data DVD, na kojem su zapisani MPEG-2 fajlovi koje snimi moja kamera.
Tako da bih trebao neki program koji bi na komp-u to napravio u 16:9, ali da i dalje imam obicne mpg fajlove koje mogu zapisati kao DVD.
Problem je to sto mi dosad nije uspjelo bez rekonverzije, pa tu puno gubim na kvalitetu.

*

Offline Seb

• 1.076
  • Lega di si ...
« Odgovori #3 u: 18.06.2007, 11:22:37 »
Ja sam mislio na obicni data DVD, na kojem su zapisani MPEG-2 fajlovi koje snimi moja kamera.
Tako da bih trebao neki program koji bi na komp-u to napravio u 16:9, ali da i dalje imam obicne mpg fajlove koje mogu zapisati kao DVD.
Problem je to sto mi dosad nije uspjelo bez rekonverzije, pa tu puno gubim na kvalitetu.

Nero vision express,meni on sve radi,i montira pa snimiš sa strane,pa poslije učitaš i napraviš dvd,samo ne smiješ miješati
na istom dvd-u 4:3 i 16:9,ili jedno ili drugo.
Koliko god bile velike suprotnosti među ljudima, one su u stvari ipak nešto sporedno. Ono što nas dijeli, u usporedbi s onim što nas združuje, bezgranično je sitno.

*

Offline RED B.

• 1.824
  • Pour Le Merite
« Odgovori #4 u: 18.06.2007, 22:28:52 »
Naravno, Nero je za nekog tko ne zeli sve savrseno idealno rješenje.
-- 
RED BARON
Dreambox 7020Si
2xMTI BlueLine 0,2dB - Triax 90
1xSharp HQ 0,3db - Gibertini 105+SuperJack

*

Offline Seb

• 1.076
  • Lega di si ...
« Odgovori #5 u: 18.06.2007, 23:02:29 »
Naravno, Nero je za nekog tko ne zeli sve savrseno idealno rješenje.

Za mene je savršeno jedino nekompresiran video, jer je on po meni(valjda sam u pravu) jedino što će vrijediti u budućnosti, a kad su u pitanju snimci djece,svakako bi ih trebalo sačuvati nekompresirane,samo ne znam na kom mediju kad je 1 minuta 1,2 GB.Kako ja baš i ne kužim najbolje sve to,reci mi kad priključim analognu kameru činčem na grafičku TVkarticu i snimam direktno na HD kompa,da postoji na ovoj kartici, da li bi mogao snimiti u HDTV rezoluciji?
I da li je ako postavim 720 x 756 to bolje nego sa video 8 kazete presnimiti na komp u istoj rezoluciji i da li uopće vrijedi ili je dovoljna manja rezolucija?
Koliko god bile velike suprotnosti među ljudima, one su u stvari ipak nešto sporedno. Ono što nas dijeli, u usporedbi s onim što nas združuje, bezgranično je sitno.

*

Offline BmDD

• skyStar HD
  • *
  • 73
    • undefined
« Odgovori #6 u: 21.06.2007, 01:52:03 »
I dalje to nije odgovor na ono sto mene zanima.... Ja samo hocu 4:3 u 16:9 bez rekonverzije, bez icega. Da mi MPEG-2 fajl ostane netaknut, nego da ga player umjesto kao 4:3 prepozna kao 16:9, da li je to moguce?

*

Offline plavcity

• **
  • 155
« Odgovori #7 u: 21.06.2007, 01:53:36 »
Citat:
grafičku TVkarticu
hmm cudan hardver( osim ako ne mislis na graficke kartice sa VIVO podrskom)
Citat:
Kako ja baš i ne kužim najbolje sve to,reci mi kad priključim analognu kameru činčem na grafičku TVkarticu i snimam direktno na HD kompa,da postoji na ovoj kartici, da li bi mogao snimiti u HDTV rezoluciji?
pa kad bi ovo moglo onda bi svi kupovali analogne "osmice" pa jos jeftine a hd kompatibilne
Racunari u krvi

*

Offline plavcity

• **
  • 155
« Odgovori #8 u: 21.06.2007, 02:00:01 »
a sto se tice pitanja-po meni zasto bi neki 16:9 video koji je vec snimljen trebao da se konvertuje, jer na tv ili na dvd plejeru postoji opcija da stavljas sam koji ces format ekrana, tako da ako je vec dati video snimljen u rezoluciji pogodnoj za 16:9 prikazu onda na tv ili monitoru nece biti gubljenja kvaliteta prikaza.(ukoliko je jos tv wide onda ne bi trebalo imati problema) a sto se tice editovanja i podesavanja samog videa onda je najbolji Ulead video studio 10. Ali ovo je samo moje misljenje
Racunari u krvi

*

Offline Seb

• 1.076
  • Lega di si ...
« Odgovori #9 u: 21.06.2007, 02:08:38 »
ATI 9600XT AIW ima te ulaze,ebiga za mene je ona i grafička i tv kad imam tuner i daljinski ,i daljinski koristim umjesto miša, nešto kao džojstik.
Moguće da ja ne kužim sve, samo znam da sa analognog foto aparata sa negativa filma od 400asa skenirano u foto radnji imam fotke od prije 20-tak godina koje su u tiff-u nekompresirane ,jedna fotka 18 mb ,od njih mogu napraviti fotku 3x2 metra ,kojim to digitalcem se može, ne znam.Tek kad na kompu cijeli ekran popuni oko ,tek onda se počnu pojavljivati kockice.Ako znaš gdje bih mogao pročitati o tome,bio bih ti zahvalan.
Pa tako mislim da i analogna kamera šalje veliku sliku ,a sad šta ju smanji neznam,samo znam da kazeta ne,jer je to magnetski zapis, nekodiran.A onda ne znam šta određuje tu veličinu?

*

Offline Seb

• 1.076
  • Lega di si ...
« Odgovori #10 u: 21.06.2007, 02:14:04 »
pa kad bi ovo moglo onda bi svi kupovali analogne "osmice" pa jos jeftine a hd kompatibilne

Nisi me razumio,jedno mislim da je leća,uključiš kameru na tv karticu i uključiš snimanje na pauzu i bez kazete imaš sliku na kompu i s kompom je snimaš a ako grafička može snimati HDTV, zašto misliš da je nemoguće?

*

Offline Seb

• 1.076
  • Lega di si ...
« Odgovori #11 u: 21.06.2007, 02:23:32 »
I dalje to nije odgovor na ono sto mene zanima.... Ja samo hocu 4:3 u 16:9 bez rekonverzije, bez icega. Da mi MPEG-2 fajl ostane netaknut, nego da ga player umjesto kao 4:3 prepozna kao 16:9, da li je to moguce?

Ja mislim da kužim šta pitaš. Ako to napraviš razvući će ti sliku i to nije to.Moraš kamerom snimati 16-9 i onda će nero i na automatski to tako i snimiti,ali će ti slika na 4-3 tv-u biti razvučena gore dolje,biće visoki ,dok ako staviš isti taj snimak
na 16 -9 tv gledat ćeš normalno.Bitan je izvorni snimak.4:3 ne možeš pretvoriti u 16:9 bez gubitaka,svi filmovi koji su odrezani gore i dolje su opet 16:9 strpani u 4:3 format i njih možeš zumirati ,ali to nije više kvaliteta pravog 16:9 formata
jer slika ima u sebi duplo manje inormacija samim tim što je stavljana da stane u 4:3 format.
Ako ti je ovo jasno svaka čast ,ni ja ne kužim šta sam napisao.

*

Offline plavcity

• **
  • 155
« Odgovori #12 u: 21.06.2007, 02:32:21 »
kao prvo nemoj shvatiti da sam ja sad htjeo nesto da se zezam nego mi malo nelogicno bi ovo no nema veze. sto se tice graficke koju si naveo to je ta koja ima VIVO funkciju tj i ulaz pored izlaza pa se video moze i unositi. a sad sto se tice slike vjerujem ja da je ta slika ispala na 18 mb ali to ne znaci da je to slika ekstra kvaliteta, i to da se moze razvuci na 2-3 metra a da bude ekstra, jer kad bi se stampala recimo ploterom to bi bilo toliko lose da se ne prica dalje. i naravno u opste kod slika i njihove velicine bitan je i format te slike jer recimo poredjenja radi jpg format ili recimo tiff koji si ti naveo su razliciti jer recimo jpg izgleda isto kao i svi drugi formati u kojem je slika ali velicina je znatno manja ustvari tu se gubi na kvalitetu jer se pikseli koji su manje bitni bukvlno brisu i tu ostaje zamucenost ali recimo rezolucija se ne mijenja ali zato kvalitet je dosta losiji( ali ne u toj mjeri da bi to pokvarilo izgled slike) jer recimo  ovom formatu svi fotoaparati rade sliku). E sad nesto sto se tice samih fotoaparata recimo analogni su ipak za profesionalce i dalje neprikosnoveni za kvalitet slike, jer nije ovo samo moje misljenje nego i svi ljudi koji su profesionalni fotografi to potvrdjuju, a kazu da je digitalac vise kao svakodnevnica a analogni kao profesionalno resenje za dobru fotografiju. i na kraju pitao si da li imam nesto o tome, nemam zao mi je jer i ja ne mogu reci da sam neki znalac za sve jer niko ne zna sve. toliko i pozdrav
Racunari u krvi

*

Offline plavcity

• **
  • 155
« Odgovori #13 u: 21.06.2007, 02:39:04 »
Citat:
Nisi me razumio,jedno mislim da je leća,uključiš kameru na tv karticu i uključiš snimanje na pauzu i bez kazete imaš sliku na kompu i s kompom je snimaš a ako grafička može snimati HDTV, zašto misliš da je nemoguće?

to bi isto bilo da bi mi sa victory resiverom preko te kartice koju ti kazes mogli pratit hdtv kanale

A ako covjek snima u formatu koji je 16:9 zasto bi recimo nero prebacivao sam u 4:3 to je nelogicno, osim ako tv nema podrsku za to pa on ima osjecaj da je kvalitet los, ne moze se kvalitet izgubiti samim narezivanjem diska
Racunari u krvi

*

Offline Seb

• 1.076
  • Lega di si ...
« Odgovori #14 u: 21.06.2007, 02:50:52 »
Da bude još jasnije TehniTip tv emituje na satu 16:9 sliku ,evo kako ona izgleda u 16:9,a kako u 4:3 formatu

[privitak je izbrisao admin]

*

Offline plavcity

• **
  • 155
« Odgovori #15 u: 21.06.2007, 03:05:05 »
kolega seb svaka cast na trudu, pa i da zakljucimo da bi gledao normalno nesto u 16:9 prikazu treba i odgovarajuci tv sa wide ekranom i hdtv kompatibilnoscu za ekstra prikaz jer kolega ima hd kameru jer format 16:9 je inace wide kad se stavi u prikazu 4:3 a da se cijela slika vidi. tako da nema vise u cemu da bude problema, ili se mi uopste ne razumijemo. toliko i laku noc......
Racunari u krvi