Pozdrav Gost

Kamera i Problem

• 24 Odgovora
  • 4767 Hitova

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

*

Offline Seb

• 1.076
  • Spol: Muški
  • Lega di si ...
Odg: Kamera i Problem
« Odgovori #16 u: 21.06.2007, 03:26:24 »
to bi isto bilo da bi mi sa victory resiverom preko te kartice koju ti kazes mogli pratit hdtv kanale

Ne, nije isto jer Victory prima kompresirane podatke,rezolucije 720x576 i određenog broje mbit/sec.
Ali taj mbit/sec je glavna stvar,u analogiji toga nema,da je koji slučajem u analognoj tv rezolucija
ne znam, recimo 1900x1200,ti bi mogao imati puno veći ekran a a slika ostane ista,problem je što one kockice nemožeš povećavati jer ostaju kockice samo veće, a u analogiji što leća da to ide na kazetu,jedino zavisi u kojo rezoluciji,
a kod foto aparata zavisi od onog kemijskog zrna,koliko je sitno.Te moje fotke sa negativa su takve jer je i to neki standard ,ali sa vrhunskim skenerom je moguće napraviti ,možda i 10000x 7000 rezoluciju,odnosno dok god ne vidiš zrno na fotki,a zrno je jako sitno.100 asa,200,300,400,mislim da sam vidio i filmove sa 800asa,to je krupnoća zrna ,valjda srebra,što veći broj to bolje fotke,sitnije zrno,a da bi to prenio u digitalu treba jako puno mbit po sekundi,puno više od standarda za dvd 6000 mbit/sec,vidiš da na satelitu puštaju i 2400 mbit/sec i dovoljno je za ove obične tv aparate,
vieo CD je 1150 mbit/sec, a supervideo CD je 2400 mbit/sec.
Da je to tako potvrđuje to da sa analognog najobičnijeg fotoaparata uz film od 400 asa ,a ne zavisi puno od leće,nego od filma možeš napraviti puno veću oštru fotku ili plakat džambo itd.nego sa digitalnim fotoaparatom.Zato su digitalni profi
preko 20 megapixela,a još nisu stigli analogni zapis odnosno kemiju.
E to je isto i s kamerom kad priključiš na karticu ,o kartici ovisi kolika će biti rezolucija snimka, a leća je leća,lomi svjetlost a nedaje rezoluciju,daje samo omjer slike ,valjd sam u pravu,čućemo i druga mišljenja.
A na njegovo pitanje još ovo:
Ako snimiš kao 16:9 normalno ćeš moći gledati na takvom tv-u,koji je 16/9,na 4/3 tv-u će svi biti visoki
Ako snimiš kao 16:9 u 4/3,pogledaj fotke moći ćeš gledati na oba tv-a ,s tim da ćeš na 16/9 tv-u morati zumirati da ti popuni ekran,a samim tim neće ti biti slika iste kvalitete,a na 4/3 će ti biti manja.
Ostalo ne valja ni raditi,ja sam snimao kao cinerama,kao 16/9 i kao 4/3 i to nikako ne možeš staviti na isti dvd,mislim možeš,ali ćeš u toku gledanja pri prelascima formata morati podešavati tv .
Koliko god bile velike suprotnosti među ljudima, one su u stvari ipak nešto sporedno. Ono što nas dijeli, u usporedbi s onim što nas združuje, bezgranično je sitno.

*

Offline Seb

• 1.076
  • Lega di si ...
« Odgovori #17 u: 21.06.2007, 03:33:15 »
kolega seb svaka cast na trudu, pa i da zakljucimo da bi gledao normalno nesto u 16:9 prikazu treba i odgovarajuci tv sa wide ekranom i hdtv kompatibilnoscu za ekstra prikaz jer kolega ima hd kameru jer format 16:9 je inace wide kad se stavi u prikazu 4:3 a da se cijela slika vidi. tako da nema vise u cemu da bude problema, ili se mi uopste ne razumijemo. toliko i laku noc......

Nema on HD kameru ,koliko sam ja razumio, to HDD je nešto drugo ,nego je čovjek snimao 16/9 i sad bi snimio da može gledati na svim tv-ima,e to nemože a da ostane kvalitetno kao na 16/9 TV-u.A volim ovako raspravljati ,jer uvijek nešto i naučim,i smatram ovo zdravom raspravom baš o temi.
Koliko god bile velike suprotnosti među ljudima, one su u stvari ipak nešto sporedno. Ono što nas dijeli, u usporedbi s onim što nas združuje, bezgranično je sitno.

*

Offline rminjevi

• 1.676
« Odgovori #18 u: 21.06.2007, 12:52:14 »
Da te ispravim u onom prijašnjem postu si naveo što veći broj ASA to finija slika ,sitnije zrno,nije nego što manje ASA to je sitnije zrno a što je više ASA veća je osjetljivost filma što znači da mu treba manje svjetla ili ti slabiji blic,koristi se za slikanja u prostorijama ili za nočna slikanja a negativ je 18 000 000 pixela oliti 18 megapixela ,ali još uvijek je najbitnija leća,jer možeš imati koliko hočeš megapixela ako prođe kroz lošu leću nemaš nikakvu kvalitetu ,a što se tiče dig. kamera ako iz nje vadiš sliku biti će dosta loša jer je većina kamera 800 000 pixela ili 0.8 megapiksela  !!!!
« Zadnja izmjena: 21.06.2007, 13:08:45 od rminjevi »
Victory FTA AF-1700E,TV MAX 5500,YU-MA-TU MXplus,NB501,NytroBox 7000(klon DM 500),DM800
TV MAX mrežasta 110 sa 3 twin lnb i 1 singl lnb
TV MAX mrežasta 85 sa mot.SG 2100 1twin lnb
2 x diseqc 4/1

*

Offline BmDD

• skyStar HD
  • *
  • 73
    • undefined
« Odgovori #19 u: 21.06.2007, 15:09:17 »
Imam 16:9 televizor, a slika koju snimam sa kamerom mi bude kao ova gore sto pise pravi 16:9 u 4:3 formatu. Moja kamera snima u 16:9, ne dodaje one crne trake gore i dolje, nego je stvarno 16:9, ali svi uredaji na koje stavim taj video ga citaju kao 4:3, i tako da razvuku sliku na taj odnos.
Ja sam mislio ako se nesto moze uraditi bez rekonverzije, ali to nije bitno, pokusat cu sa Nerom i Ulead Studiom da nekako sklopim u 16:9.
Hvala svima na ovako detaljnim odgovorima.
« Zadnja izmjena: 21.06.2007, 15:15:04 od StCX »
proud owner of skyStar 2 & skyStar HD

*

Offline BmDD

• skyStar HD
  • *
  • 73
    • undefined
« Odgovori #20 u: 21.06.2007, 15:12:54 »
A evo da jos nesto pojasnim, HDD ne mislim na HD kao video visoke razlucivosti, nego se radi o tome da moja kamera snima video na hard-disk ugraden u nju.
proud owner of skyStar 2 & skyStar HD

*

Offline Seb

• 1.076
  • Lega di si ...
« Odgovori #21 u: 21.06.2007, 18:25:13 »
Da te ispravim u onom prijašnjem postu si naveo što veći broj ASA to finija slika ,sitnije zrno,nije nego što manje ASA to je sitnije zrno a što je više ASA veća je osjetljivost filma što znači da mu treba manje svjetla ili ti slabiji blic,koristi se za slikanja u prostorijama ili za nočna slikanja a negativ je 18 000 000 pixela oliti 18 megapixela ,ali još uvijek je najbitnija leća,jer možeš imati koliko hočeš megapixela ako prođe kroz lošu leću nemaš nikakvu kvalitetu ,a što se tiče dig. kamera ako iz nje vadiš sliku biti će dosta loša jer je većina kamera 800 000 pixela ili 0.8 megapiksela  !!!!

Znao sam da nešto je i sad mi je jasno, a još mi samo reci kad bih sad kupovao kameru,kakve veze ima analogni zoom,
10,20 puta,digitalni neću ni pitati,to mi je jasno,i da li je bolje uzeti super 8 ili digi 0.8?

*

Offline plavcity

• **
  • 155
« Odgovori #22 u: 22.06.2007, 00:18:20 »
Citat:
kakve veze ima analogni zoom

i jos jedna ispravka nema analogni zum vec opticki jer to je zum gdje se priblizava bez gubitka kvaliteta a digitalni to i sam znas, mada si ti i mislio ali ipak se kaze opticki zum-
E sad jos nesto slozio bi se sa kolegom @rminjevi oko toga da je socivo (otvor blende takodje bitan)  ili kako vi kazete leca dosta bitna, i prakticni primjer je kamera samsunga d900, telefon ima 3mpx ali su fotografije uzasnog kvaliteta pa cak i sa autofokusom. eto samo toliko mislim da smo iscrpili dosta a cak i nijesmo bili upuceni o konkretnom problemu, ali vrijede ovakve rasprave zar ne...

Pozdrav  :D
Racunari u krvi

*

Offline Seb

• 1.076
  • Lega di si ...
« Odgovori #23 u: 22.06.2007, 00:38:59 »
i jos jedna ispravka nema analogni zum vec opticki jer to je zum gdje se priblizava bez gubitka kvaliteta a digitalni to i sam znas, mada si ti i mislio ali ipak se kaze opticki zum-
E sad jos nesto slozio bi se sa kolegom @rminjevi oko toga da je socivo (otvor blende takodje bitan)  ili kako vi kazete leca dosta bitna, i prakticni primjer je kamera samsunga d900, telefon ima 3mpx ali su fotografije uzasnog kvaliteta pa cak i sa autofokusom. eto samo toliko mislim da smo iscrpili dosta a cak i nijesmo bili upuceni o konkretnom problemu, ali vrijede ovakve rasprave zar ne...

Pozdrav  :D

Ma dada da sam mislio na optički zoom, u pravu si, nedaj Bože samo da se zabunim sa ženama pa umjesto analogne i optički prilagođene oku,dobijem neku kockastu digitalni,to bi bilo gadno,ovako se razumijemo.Zamisli oglas "tražim analognu ženu koja se da optički zumirati do 20 puta a da i tad nema koc(s)kice. :D
Bitno da smo još nešto naučili.

*

Offline rminjevi

• 1.676
« Odgovori #24 u: 22.06.2007, 00:51:42 »
Znao sam da nešto je i sad mi je jasno, a još mi samo reci kad bih sad kupovao kameru,kakve veze ima analogni zoom,
10,20 puta,digitalni neću ni pitati,to mi je jasno,i da li je bolje uzeti super 8 ili digi 0.8?
Optički zoom je jedini koji treba koristiti i to ti je dosta 9X jer tako imaju profi kamere ,sve šta je više nemožeš koristiti bez stativa jer bi te glava zaboljela kad bi to gledao na TV koliko bi se slika tresla,ja imam do 20X optički ali ga koristim samo kao dalekozor ili kad snimam nešto jako udaljeno sa stativa ,što se tiče digitalnog zoom-a imaš ga kasnije ako ti zatreba na računalu ili TV-u,najbitnije je paziti kod kupnje da kamera ima dobar stabilizator i zaboravi više analogne kamere jer to je prošlost,kvalitetnu sliku možeš sa kamere prebaciti na računalo samo sa FireWire kablom (IEEE 1394) i naravno preko -kartice koja ima FireWire (IEEE 1394) port,a takvih kartica imaš več od 100 KN na dalje ,što se tiče problema sa 16:9 ja ih nemam jer mi je u Premieru sa kojim radim obradu filma podešeno da radi capture preko IEEE 1394 i ako sam snimao sa 16:9 tako mi snimi i u računalo a poslije obrade odaberem šta želim a to je uvijek ono kako i snimim jer inače ti izreže dio slike!!!
« Zadnja izmjena: 22.06.2007, 01:08:06 od rminjevi »
Victory FTA AF-1700E,TV MAX 5500,YU-MA-TU MXplus,NB501,NytroBox 7000(klon DM 500),DM800
TV MAX mrežasta 110 sa 3 twin lnb i 1 singl lnb
TV MAX mrežasta 85 sa mot.SG 2100 1twin lnb
2 x diseqc 4/1