Pozdrav Gost

Transporderi?

• 6 Odgovora
  • 3417 Hitova

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

*

Offline ackoo

• 498
  • Spol: Muški
  • veper.eu
    • veper
Transporderi?
« u: 05.07.2007, 20:59:46 »
Mislio sam se gdje staviti ovu temu ali pošto kod kuće imam samsung onda sam odlučio ovdje ali me ovo pitanje zanima i za ostale receivere na kojima sam primjetio istu stvar. A stvar je u tome:

Npr kod ovog mog samsunga na Astri i Hot birdu nema dosta tih transpordera naročito oko sredine te sam morao zasjes i ručno sa interneta upisivati. Naravno, on ih je pohranio i sad imam sve kanale (prema KingOfSat-u).
Čini mi se, nekako, da je to neko ofrlje zapisivo jer par ih ima iste frekvencije i simbol rate-a a samo horizontalal i vertikala promijenjena, pa nek on gleda koja mu se svidi. Međutim nije mi to problem, ono što me natjeralo da pišem ovo je Eutelsat W2. E to je katastrofa. Ima nekih 80 transpordera od kojih 50 nema signala i onda on zapne na njemu i nikako da izduši. I opet tu nisu svi kanali. Moraš dosta frekvencija ručno ubacivat. Evo što moram teku nosat sa sobom nego što neće da preleti one nabrzinu. To sam primijetio i kod nekih drugih receivera.
Znam da je to sve zapisano u softovima, ali toliko truda se koristi na ključeve i odkodiravanje, pa zar je toliki problem pri pravljenju novog softa upisati frekvencije koje rade a izbrisati nepotrebne i da kad pustiš listu znaš da je to to.
To mi malo ide na živce ali šta mu ja mogu. Odo ja sad na pivu, ko zna, možda kad se vratim lista sa W2 će biti pri kraju pa da uprem OK prije spavanja a sutra ću pogledat šta je našo.
Pozdrav!
Samsung 9500 VIA CI, 19.2E 16,0E 13,0E, 0,8W

*

Offline robertino

• **
  • 216
Odg: Transporderi?
« Odgovori #1 u: 05.07.2007, 22:32:16 »
Radili su radili, ali to ti je sizifov posao. Ja sam to pokušao dovest u red ali zahtjeva brdo vremena i
živaca. Kolega Seb je to dobro sredio, pa probaj stavit njegovu listu.
Evo pogledaj tu:

http://www.kerman.hr/index.php?option=com_smf&Itemid=26&topic=2642.0

pozz...

E sad dal će pasat na samsung...

*

Branko

« Odgovori #2 u: 06.07.2007, 10:58:13 »
...E sad dal će pasat na samsung...
Neće jer je za Victory.

Mislio sam se gdje staviti ovu temu ali pošto kod kuće imam samsung onda sam odlučio ovdje ali me ovo pitanje zanima i za ostale receivere na kojima sam primjetio istu stvar. A stvar je u tome:

Npr kod ovog mog samsunga na Astri i Hot birdu nema dosta tih transpordera naročito oko sredine te sam morao zasjes i ručno sa interneta upisivati. Naravno, on ih je pohranio i sad imam sve kanale (prema KingOfSat-u).
Čini mi se, nekako, da je to neko ofrlje zapisivo jer par ih ima iste frekvencije i simbol rate-a a samo horizontalal i vertikala promijenjena, pa nek on gleda koja mu se svidi. Međutim nije mi to problem, ono što me natjeralo da pišem ovo je Eutelsat W2. E to je katastrofa. Ima nekih 80 transpordera od kojih 50 nema signala i onda on zapne na njemu i nikako da izduši. I opet tu nisu svi kanali. Moraš dosta frekvencija ručno ubacivat. Evo što moram teku nosat sa sobom nego što neće da preleti one nabrzinu. To sam primijetio i kod nekih drugih receivera.
Znam da je to sve zapisano u softovima, ali toliko truda se koristi na ključeve i odkodiravanje, pa zar je toliki problem pri pravljenju novog softa upisati frekvencije koje rade a izbrisati nepotrebne i da kad pustiš listu znaš da je to to.
To mi malo ide na živce ali šta mu ja mogu. Odo ja sad na pivu, ko zna, možda kad se vratim lista sa W2 će biti pri kraju pa da uprem OK prije spavanja a sutra ću pogledat šta je našo.
Pozdrav!
Zasjedni i skini settings s risivera,ukloni što ne vrijedi,vrati i pusti da odskenira sve.Tako će problemi predugog skeniranja nestati.

*

Offline Seb

• 1.076
  • Lega di si ...
« Odgovori #3 u: 07.07.2007, 01:15:00 »
To mi malo ide na živce ali šta mu ja mogu.

Ili skini moju listu pa redom od satelita do satelita izmjenjaj po mojim transponderima listu u samsungu, a višak obriši, ili
... potroši noći i noći dok ih sam ne središ, što sam ja uradio za Victory, a i za ostale samo iskopiraj, ja si sve mislim da pregledam i transpondere u analognoj ,mislim da bi bili potpuno isti , što znači da nioko nije mijenjao ništa od prije devedesete.
Uzmi pivo sipaj i otvori moju listu i prepravi po njoj u samsungovoj, puno je kraće, nego da otvaraš king of sat i slične stranice kad sam ja već potrošio već puno vremena na to.
Živio
Koliko god bile velike suprotnosti među ljudima, one su u stvari ipak nešto sporedno. Ono što nas dijeli, u usporedbi s onim što nas združuje, bezgranično je sitno.

*

Offline ackoo

• 498
  • veper.eu
    • veper
« Odgovori #4 u: 07.07.2007, 19:23:31 »
Ej Seb pozdrav.

Nisam probo ništa i ne znam kako cu, ali ja bi npr, potrudio se i obnovio tu listu transpordera, zasio pa polako ali kako cu urditi. Programi i to. To ja zamišljam ovako: Zovne me neko izbrisala mu se lista (što je čest slučaj u zadnje vrijeme) i da kad ja pustim listu da mi on fino prebere šta treba a ne ono što sam piso na početku posta. Nikad ga dočekati.
Šta će ovaj moj našo 25 kanala, sat i po prebiro satelit.
U kafiću gdje radim imam PremiumX, u zadnju godinu dana izašlo 15 do 20 novih SW-ova i skoro u svakoj novoj verziji je pisalo transporder update. Ljepota pustit listu. Nabrzinu to pročešlja i onda mi netrebaju ni frekvencije jer imaju svi kanali. Slabo se pazi na ovaj W2 a čini mi se da se strašno brzo razvija taj satelit, bar onoliko koliko ja mogu viditi.
Možda su to nekome glupe stvari ali meni to ide na živce. Bar što se samsunga tiče, čini mi se da odavno nije niko na tome poradio.
Samsung 9500 VIA CI, 19.2E 16,0E 13,0E, 0,8W

*

Branko

Odg: Transponderi?
« Odgovori #5 u: 07.07.2007, 23:03:12 »
Najbrži i najjednostavniji način je da to uradiš sa settings editorom..imaš SetEditS9500 ili SemcoEditor 2.04.0 pa biraj.Sve ostalo je gnjavaža.

*

Offline ackoo

• 498
  • veper.eu
    • veper
« Odgovori #6 u: 17.07.2007, 15:34:04 »
Uradi osam nešto. Koliko sam mogo. Nisam sve ali razlika je očigledna i baš je super pustiti listu
Transporder update:
- Astra 3
- Astra 1
- Eutelsat W2
- Hotbird 1-5
- Eutelsat W1
- Eutelsat W3
- Sirius 2/3
- Thor/Intelsat
- Amos 1
- Telecom 2C
- Nilesat 101