KERMAN forum
24.10.2014, 23:17:14 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Pozivamo vas na suradnju na forumu www.kerman.hr. Pozdrav

Portal   Forum   Pomoć Traži Kalendar Prijava Registracija  
 Str: [1] 2   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: Kako "Offline Download" preko satelita? Molim pomoć!!!!!!  (Posjeta: 7197 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
scarface_cro
VIP

Spol: Muški

THE WORLD IS YOURS

« : 04.08.2007, 19:52:03 »

Već duže vrijeme tražim ovdje na Forumu kako da Offline Download preko SAT(ono pustiš neka skida npr.15GB preko noći onda pregledaš šta valja ili radi).
Vjerojatno negdje piše ali ja stvarno nemogu naći. Pa ako netko zna gdje mogu to naći ja bi bio jako zahvalan.
A ako nema nigdje onda neka nekto objasni kako to ide i šta mi sve treba.

Hvala!
Evidentirano
LiQuiD_SilEncE
Početnik

« Odgovor #1 : 05.08.2007, 15:40:53 »

Bok, evo po tom pitanju sam i ja početnik, ali koliko sam skužio treba ti pid scaner da bi mogao skenitati frekvancije ili nešto data kanala određenog(svakog)stelita i onda imaš filegrabber u koji to ubaciš i skidaš. tako nešto.... To su pluginovi za progDvb pa probaj prosurfat. Ja sam dosta našao tutorijala kada sam upisao sat upload u google, pa probaj. Ako skužiš do kraja javi! Inače postoje i drugi načini koliko sam skuzio ,ali o tome ti stvarno nebi imao puno za reći. Obično ti se to sve ubaci ako instaliraš plugins for progDvb
Evidentirano
skyman
Početnik

« Odgovor #2 : 05.08.2007, 16:50:41 »

Kao prvo moraš naći dobar provider-to je trenutno na 7e freq. 11362,V, 18093!! najbolji soft za offline download je manna! trenutno meni osobno je najbolja manna 0.289!Više o tome se možeš informirati na www.elitesecurity.org u forumu pod pc dvb kartice ali moraš se registrirati! tamo imaš jako opširnu temu o manni i sva moguća uputstva!tamo sam naučio sve što znam o offline downloadu!! i naravno moraš imati skystar 2 karticu i to je to!!
Evidentirano
LiQuiD_SilEncE
Početnik

« Odgovor #3 : 05.08.2007, 16:52:38 »

Kao prvo moraš naći dobar provider-to je trenutno na 7e freq. 11362,V, 18093!! najbolji soft za offline download je manna! trenutno meni osobno je najbolja manna 0.289!Više o tome se možeš informirati na www.elitesecurity.org u forumu pod pc dvb kartice ali moraš se registrirati! tamo imaš jako opširnu temu o manni i sva moguća uputstva!tamo sam naučio sve što znam o offline downloadu!! i naravno moraš imati skystar 2 karticu i to je to!!

Ovo će i meni pomoći!!! Thnx!!
Evidentirano
scarface_cro
VIP

THE WORLD IS YOURS

« Odgovor #4 : 07.08.2007, 10:30:39 »

Hvala na odgovorima, samo ja sam gledao stranicu elitesecurity ali nisam mogao pronaći kako to ide(tražim nekakvo upustvo od samog početka kako krenuti do skidanja sa satelita, ja sam početnik pa mi treba nekakve detajlnije upustva).
Koliko sam skužio treba naravno Sat-antena i PC  te Skystar2 i programm kao Manna, jel tako?
Da li može se korisiti umjesto skystar2 pci kartice  ovaj  "Technisat SkyStar USB plus"? Jel je isto?

Ako netko zna link gdje mogu to sve proćitati ja bi mu bio zahvalan,

Molim pomoć!

Hvala!
« Zadnja izmjena: 07.08.2007, 12:58:29 scarface_cro » Evidentirano
skyman
Početnik

« Odgovor #5 : 08.08.2007, 13:21:54 »

neznam da li se može s usb verzijom skystar kartice, ali dosada nisam nikoga sreo ko koristi usb karticu za offline download! ako oces nes nauciti procitaj cijelu temu "manna 0.289 kako radi" tamo imas sve objasnjeno i zadnjih par postova neki su postavljali podesene manne koju samo trebas upaliti!! nemoze biti jednostavnije!! eventualno ako skines neku mannu samo trebas u providers.ini namjestiti frekvenciju s koje oces skidati!!na kojem ti se satelitu nalazi antena??astra,hotbird??
Evidentirano
scarface_cro
VIP

THE WORLD IS YOURS

« Odgovor #6 : 09.08.2007, 10:56:29 »

Ja ti imam na Astra,Hotbird,Eutelsatw2 i Amos.
Ali nije to problem ako je na nekome drugome satelitu bolje lakoi se okrene.
Evidentirano
skyman
Početnik

« Odgovor #7 : 09.08.2007, 15:28:23 »

a na astri, hobirdu i ostalim navedenim nema nista! prije par dana bilo je aktualno na 7e moglo se dosta toga skinuti-filmovi,igrice!!ali sada vise nis nema jer je krenula enkripcija pa moras imati kljuc da to otkljucas!!!a to se plaća!!jedino gdje možeš skidati je na 8w i 5e!! potraži u zadnjih par postova "manna 0.289 kako radi" mannu RElOADED (šifra je elitesecurity.org) koju je postavio jedan od članova ona ti je namještena na 8w!!al moram te upozoriti da na je na 8w trenutno lose ali se može neš skinuti!!samo je trebas upaliti!! i moras ugasiti setup4pc prije nego je pokrenes!!!!ak ti se tamo ne svida možeš pokušati i na 5e i 7e, u temi pogledaj frekvencije koje su trenutno aktualne pa ih unesi u providers.ini koji se nalazi u manna folderu!!
Evidentirano
LiQuiD_SilEncE
Početnik

« Odgovor #8 : 09.08.2007, 20:26:23 »

trenutno pokausavam ući ali elitesecutity.org ne radi..... možeš nam objasnit kako srediti .ini file jer nisam uspio skužiti kako se upisuju frekvancije po frekvencijama provajdera koje se nalaze na forumu i po primjeru koji je već bio u fileu od prije..... ili  postaj txt pa ih skopiram Smiley za 5e i 7e thnx
« Zadnja izmjena: 10.08.2007, 00:11:20 LiQuiD_SilEncE » Evidentirano
LiQuiD_SilEncE
Početnik

« Odgovor #9 : 09.08.2007, 20:31:41 »

Ja ti imam na Astra,Hotbird,Eutelsatw2 i Amos.
Ali nije to problem ako je na nekome drugome satelitu bolje lakoi se okrene.

samo pitanje oko eutela w2.... kako ga nades? znam da je na 16, imam astru 19,2 i hotbird 13 ali eutelw2 nikako... šarajući od astre do hotbirda nikako uloviti a spuštao sam i dizao antenu.... makar mislim da mi nosac visi na stranu... (spartak  Smiley ) mozda je to ako ima toliko slabiji signal al nema mi logike jer na astri imam signal 99% i antenu 110cm
Evidentirano
scarface_cro
VIP

THE WORLD IS YOURS

« Odgovor #10 : 09.08.2007, 22:29:12 »

W2 ti je točno između astre i hotbirda, malo je mjesta između pa nabolje je da kupiš onaj lnb ALPS koji je dosta manji.
Ja ti nema Alps jer imam neke Lnb kojisu malo manji ali su upjeli stati svi. Signal je dobar a moj tanjur je samo 90cm.

Pa dali se uopće isplati offline download ako malo toga ima skidati i pitanje da li valja što skida odnosno radi. Izbora nema, dobivaš ono što šalju. Možda mi je bolje ostati na varijantu skidanje torrenta, skidam što hoću. Neznam sam više. Može mi netko reći koliko korist ima od toga što skida, nije valjda sve za baciti.

Hvala onima koji su mi dosada odgovorili.
Evidentirano
Seb
Sat. guru

Lega di si ...

« Odgovor #11 : 10.08.2007, 00:06:14 »

samo pitanje oko eutela w2.... kako ga nades? znam da je na 16, imam astru 19,2 i hotbird 13 ali eutelw2 nikako... šarajući od astre do hotbirda nikako uloviti a spuštao sam i dizao antenu.... makar mislim da mi nosac visi na stranu... (spartak  Smiley ) mozda je to ako ima toliko slabiji signal al nema mi logike jer na astri imam signal 99% i antenu 110cm

Za astru i hot pištavac moraš smanjiti da bi dobro podesio, a eutelw2 ima znatno slabiji signal i moraš pištavac pojačati do kraja, dok za astru ja smanjim do kraja i opet ima signala do jaja.LNB za 16 u sredinu i njega prvog podešavaš.
Evidentirano

Koliko god bile velike suprotnosti među ljudima, one su u stvari ipak nešto sporedno. Ono što nas dijeli, u usporedbi s onim što nas združuje, bezgranično je sitno.
LiQuiD_SilEncE
Početnik

« Odgovor #12 : 10.08.2007, 00:08:19 »

hvala za savjetu, ali ne muci me to. imam motor pa moram naci eutelsatw2 kao početni satelit pa nikako..... po prilici je ista elevacija kao i kod astre i hotbirda? jer nikako da ga nedem! Što je pištavac?
Evidentirano
Seb
Sat. guru

Lega di si ...

« Odgovor #13 : 10.08.2007, 00:53:56 »

hvala za savjetu, ali ne muci me to. imam motor pa moram naci eutelsatw2 kao početni satelit pa nikako..... po prilici je ista elevacija kao i kod astre i hotbirda? jer nikako da ga nedem! Što je pištavac?

Cijev (nosač) na koju stavljaš motor sa antenom mora biti okomita i samo okomita,nikako drugačije

Pištavac ti je spravica VU metar koji ima potenciometar za jači i slabiji signal, montira se na direktno na LNB, a drugi kraj na risiver,koji mu da napajanje .Zaobiđeš motor .Staviš motor na 0 ,i lijevo desno vrtiš antenu zajedno s motorom dok ne nađeš signal.
Ajmo po koracima.
1. U listi motor dovedeš na 0-tu poziciju ili referentu.
2.Isključiš motor u listi za 16 E satelit
3.Otkopčaš kabel od risivera sa motora i priključiš direktno na glavni LNB, poslije ćeš staviti ona druga dva
4. Motor i antena moraju biti centrirani u sredinu lijevo desno.
5. I sad ako imaš pištavac njega priključiš kako sam rekao, bez njega je jako teško.
6. Popustiš vijke motora koji su na cijevi i skupa sa antenom vrtiš lijevo desno dok pištavac ne zapišti a na tv-u koji po potrebi i mogućnosti izneseš van,naravno manji i kad si podesio najjači signal a imaš sliku na nekom kanalu 16E satelita,prođeš lijevo desno i fiksiraš odnosno dotegneš vijke na cijevi.Sad otpustiš vijke na azimutu antene i gore dolje sa antenom da dobiješ još jači signal, ako je signal do jaja potenciometrom smanjiš signal na pištavcu da ga možeš pratiti.
Stegneš i te vijke. Dok stežeš vijke signal se zna pomjerati pa steži takvim redoslijedom da signal ostaje najjači.
7.Ono što je trebalo pisati prvo, cijev na koju stavljaš motor sa antenom mora biti okomita i samo okomita,nikako drugačije

I još na kraju astru ćeš naći i sa stišanim pištavcem, a za 16E moraš ga odvaliti do kraja, i kad tražiš na risiveru neka bude neki kanal sa fec-om 27000 , TV Pika, jači su signali, a kad fino namještaš uzmeš Atlas tv.

P.S. Nađi astru, zagrebi položaj na cijevi, pa nađi hot pa opet zagrebi pa stavi imeđu njih dva na sredinu i tu mora biti, samo traži kanale sa većim fecom pa namjesti s njima , pa se prebaci na slabiji pa dotjeraj.
« Zadnja izmjena: 10.08.2007, 01:00:22 Seb » Evidentirano

Koliko god bile velike suprotnosti među ljudima, one su u stvari ipak nešto sporedno. Ono što nas dijeli, u usporedbi s onim što nas združuje, bezgranično je sitno.
scarface_cro
VIP

THE WORLD IS YOURS

« Odgovor #14 : 10.08.2007, 13:53:35 »

Malo smo skrenuli sa teme.
Evidentirano
LiQuiD_SilEncE
Početnik

« Odgovor #15 : 11.08.2007, 16:49:34 »

Evo ja danas prošetao krovom s vaservagom i vijkom obješenim o nit da provjerim okomitost cijevi i ono  :o nosac ušarafljen u zid je u vagi, na što sam jako i pazio ali dio na koji se stavlja antena ide u lijevo i vuče prema zidu i to dosta!!!! Kriv je nosač! Moram ga sam napraviti da sam siguran da dobro stoji. Ovaj je kupljen u SPARTAKU tako da znate. Seb hvala na iscrpnom odgovoru, a scarface_cro oprosti na skretanju s teme. Čim bude nekih rezultata javit ću se, a sada na posao!
Evidentirano
 Str: [1] 2   Gore
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP KERMAN forum | Powered by SMF 1.1.19. © 2005, Simple Machines. All Rights Reserved.
TinyPortal v0.9.8 © Bloc
Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!