Pozdrav Gost

molim pomoc

• 7 Odgovora
  • 2546 Hitova

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

*

Offline Posavac

• 49
  • Spol: Muški
  • VICTORY FTA 16.0
molim pomoc
« u: 16.12.2007, 17:04:16 »
imam problem oko spajanja svih uredjaja na video projektor, treba mi pomoc...
analogni TV prijem ide preko videa u pojacalo iz pojacala u u projektor a zvuk ostaje na pojacalu, da bih mogo gledat TV a slusat radio stanice ili CD, na video sam dodo dvd... i to sve funkcionira al lose radi puno prespajanja, i prebacivanja scartova...

imam pitanje jeli postoji nekakav uredjaj u koji bih moga ustekati DVD, video recorder, cd player, sat reciver, racunalo, analognu TV prijem (nije nuzno zato sto moze preko videa), i da bih onda mogao na tom uredjaju, vrsiti kombinacije slike i zvuka. (gledam tv, slusam radio, ili gledam video a slusam DVD...) izlaz zvuka bih spojio na pojacalo, a izlas slike na projektor...

nadam se da ste me razumijeli, malo komplicirano.

znam da postoji A/V reciver, al meni treba koji na kojem se moze birati i Audio izlaz i video izlaz, jel postoji takvo nesto i gdje se moze nabavit?
« Zadnja izmjena: 16.12.2007, 18:09:59 od Posavac »

*

Offline RED B.

• 1.824
  • Pour Le Merite
Odg: molim pomoc
« Odgovori #1 u: 16.12.2007, 18:11:17 »
Ja tu vidim puno kompliciranja, a radi nicega.
Ja imam AV Receiver i moresh raditi kaj god ocesh.
Recimo svi uredjaji su spojeni u AV Receiver.
Cak i TV ima audio aut zastekani u receiver, racunalo je isto zastekano u receiver.
Video recimo nema Audio out, ali to opce ne smeta jer video svoj audio daje prek scarta, a tv ima audio out pa opet ono s videa cujem na pojacalu. Uglavnom svi uredjaji doma se mogu cuti na pojacalu, ali i na televizoru, ne kuzim zasto ti toliko komplicirash.
Kad mi se slusha radio uz upaljeni TV stisam to na TVu, upalim AV receiver i slusam radio prek zvucnika koji su na pojacalu.
Isto tak mogu slusati DVD/CD prek AV receivera i gledati TV ili pak u tvom slucaju gledati projektor ili neznam sto.
Sve ti je to stvar razmisljnja i organizacije.
Isto tak da imam projektor... zvuk s DVDa je vech na pojavacalu, a slika s DVDa prek scarta u TV, a prek chinca u projektoru.
Ja zbilja ne kuzim kaj tebe muci...
U nekim kombinacijama cak mozes slusati dva izvora istovremeno, ali ti se zvuk zmota.
Nesto slusas ne pojacalu/receiveru, a nekaj na TVu.
A AV receiver je uni mjesto za komibinaciju slike i zvuka uz TV.
Zastekash:
DVD player u TV (scartom) - imash sliku i zvuk na TVu
DVD player u receiver (chincem ili optikom) -imas tom na AV receiveru
DVD player u projektor (chincem ili cim vec) - Imash sliku na projektoru
VIDEO u TV (iscartom ili antenskim kablom) - imas sliku i ton na TVu (ako TV ima audio out onda imas i zvuk na AV receiveru)
CD player u AV receiver (chincemu receiver) - imash ton na AV receiveru
Racunalo u AV receiver (banana 3.5mm - chinc kabel) - imash ton na AV receiveru.
Video u projektor (chincem ili pak SVHS kablom) - imash sliku na projektoru

Mislim da je to sve...
Znaci treba se snaci.
Isto tak ti AV reciveri mogu primiti i sliki i fowardati ju dalje ne neki uredjaj ili imaju ofward toma prema negdje gdje mozes snimati ton.
Nebo je granica (i broj prikljucaka na raznim uredjajima).
Zato se uredjaji ne kupuju jer nam se svidjaju ili jer su jeftini ili neznam sto. Treba uvijek paziti kaj se kupuje i kak cemo to poslije spajati.

Ja osobno imam Satelitsku, Racunalo, DVD player, Video i imam ton na pojacalu (AV receiver), a takodjer nije da mi negdje slika fali.
Da kupim projektor, par kabla i stvar sljaka.

Nadam se da ti je ovo barem malo pomoglo.
« Zadnja izmjena: 16.12.2007, 18:21:20 od RED B. »
-- 
RED BARON
Dreambox 7020Si
2xMTI BlueLine 0,2dB - Triax 90
1xSharp HQ 0,3db - Gibertini 105+SuperJack

*

Offline miko.s

• URUZ-7
  • 3.149
  • URUZ-7
« Odgovori #2 u: 16.12.2007, 19:36:23 »
a naravno nisi napisao najvažniju stvar : koje ulaze ti projektor ima!
jeftinjara projektori imaju činč, s-video i vga, dok skuplji imaju ovdje 1-2 vga ulaza, 1 komponentni, 1-2 svideo ulaza, 1 činč, neki imaju i dvi i hdmi. na projektor spajaš (da bi dobio najbolju moguću sliku) ovako:
dvd player preko komponentnog kabela (crveni, plavi, zeleni), komp preko vga (logično), a video preko činča. bilo bi idealno kad bi mogao sat tv spojit preko s-videa na projektor, ali može i preko kvalitetnog činča (recimo bandridge debeli). ne vidim šta u cijeloj priči igra cd player kad on nema blage veze sa video prikazom.
ma kao što reče kolega baron, sky's the limit, imaš toliko mogućnosti spajanja... jedino analognu tv ne možeš direkno na projektor ali to ide ionako preko videa.
što se zvuka tiče ja bih jednostavno sve spojio na pojačalo i to je to (tako imam i riješeno doma, dvd i cd player, dvd rekorder, sat 1, sat 2, dvb-t, video, komp, kazetofon i tuner su svi spojeni na pojačalo.
"don't worry , it'll work out somehow"
dm7020s i dm7025 dual tuner
td78 a+hb fix, td78 28.2E fix
topfield tf4000t

*

Offline Posavac

• 49
  • VICTORY FTA 16.0
« Odgovori #3 u: 17.12.2007, 00:14:12 »
problem je sto je to sve u jednom ugostiteljskom objetku i nista nije blizu projektora, a to sve treba u lokalu, uz sto manje novca da sve radi... gosti oce gledatbayern a slusat halida...

*

Offline miko.s

• URUZ-7
  • 3.149
  • URUZ-7
« Odgovori #4 u: 17.12.2007, 00:26:49 »
a ja već mislio da je to za doma. tada kupi samo scart switch box (neznam gdje ima za kupiti, jednom sa negdje vidio, ima hrpetinu ulaza) i sve spoji na to, i izzlaz iz toga na projektor, a što se zvuka tiče jednostavno pospajaj sve na receiver. bolji receiveri imaju mogućnost da se zasebno odabire ulaz slike, a posebno ulaz zvuka, pa ako to tvoj receiver podržava onda je jednostavno...
topfield tf4000t

*

Offline Posavac

• 49
  • VICTORY FTA 16.0
« Odgovori #5 u: 17.12.2007, 01:46:43 »
hvala mikos, to cu probat potrazit

*

Offline Posavac

• 49
  • VICTORY FTA 16.0
« Odgovori #6 u: 19.12.2007, 01:02:18 »
uzet cu sutra tv karticu, vga kabel od 10m, i onda imam sve u pc-u, dvd, analogni TV, digitalni TV, radio, i izlaz zvuka cu puknit na pojacalo i sve fura na projektoru i mogu audio kontrolirat pomocu softvera na racunalu,

hvala svima na pomoci, mislim da je ovo ovak najlakse rijesit...

*

Offline miko.s

• URUZ-7
  • 3.149
  • URUZ-7
« Odgovori #7 u: 19.12.2007, 20:41:21 »
btw, slučajno sam nešto tražio u chipoteci pa sam našao ovo o čemu sam gore govorio.
http://www.chipoteka.hr/www_new/modules/moduli/shop/product.php?sifra=8071600374
120 kn.
topfield tf4000t