Pozdrav Gost

yumatu i eutelsat w2

• 4 Odgovora
  • 2358 Hitova

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

*

Offline POGREBNIK

• 17
  • Spol: Muški
yumatu i eutelsat w2
« u: 07.04.2012, 12:54:54 »
molio bi kolege nek mi neko objasni zasto kad pokušam naštelati antenu na  w2 prikaže signal i odmah ga izgubi imam yumatu iq

*

Offline samir

• 1.030
Odg: yumatu i eutelsat w2
« Odgovori #1 u: 07.04.2012, 13:04:31 »
Da bih imao jako dobar signal moras je dobro centrirati i provjeri LNB

*

Offline Superman

• 746
« Odgovori #2 u: 07.04.2012, 14:16:19 »
molio bi kolege nek mi neko objasni zasto kad pokušam naštelati antenu na  w2 prikaže signal i odmah ga izgubi imam yumatu iq

Možda zato što nisi našao njega, jer zna se desit da na istoj frekvenciji uhvatiš neki drugi satelit, koliko se sjećam tog ručnog traženja nikad mi nije bio problem naći W2 tj. Eutelsat 16A, jedino ako koristiš alps lnb, s njim je malo teže, al uvijek kreni od Astre 19, nađi signal vidis sliku da bi znao da si na njemu, i onda nađi freq na Eutelsat 16A, 12601 V 2500 ili koju već i polako pomjeraj tanjur dok ne nađeš signal.
Jedina stvar koja je potrebna za trijumf zla jest da dobri ljudi ne urade ništa...

*

Offline POGREBNIK

• 17
« Odgovori #3 u: 07.04.2012, 19:48:24 »
jednom prilikom mi se isčupala sa zida i malo se savila ona cijev kaj drži lnb,možda je i tu problem?inače promjer tanjura je 94 cm.

*

Offline Superman

• 746
« Odgovori #4 u: 07.04.2012, 20:34:30 »
jednom prilikom mi se isčupala sa zida i malo se savila ona cijev kaj drži lnb,možda je i tu problem?inače promjer tanjura je 94 cm.

Jos dok sam imao Strong 6126 i tanjur 60cm hvatao sam svaki kanal bez većih problema, a to što si napisao naravno da može biti problem nestajanja signala, jer dok ti možda i držiš rukom sve je ok al kad pustiš antena se vrati onako kako visi ako je već sve labavo, tako da probaj taj nosač antene učvrstiti i pokušaj mada je to malo teže al probaj i nosač lnb-a centrirat kako je bio, jer ako nije u centru onda ti se signal odbija pored lnb-a što isto tako otežava traženje satelita.
Jedina stvar koja je potrebna za trijumf zla jest da dobri ljudi ne urade ništa...