Pozdrav Gost

Opticum problem sa resiverom

• 2 Odgovora
  • 2661 Hitova

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

*

Offline josyp

• **
  • 203
  • Spol: Muški
  • OPTICUM 4100C
Opticum problem sa resiverom
« u: 18.07.2014, 13:20:24 »
Lijep pozdav,nisam dugo bio na forumu ,al evo pojavio se jedan problem ,pa ako netko zna riješenje.Imam Opticum 4100c  spojen sa motorom, i motor radi ,ali resiver ne može "zapamtiti" poziciju satelita.Npr. pronađem signal na 16E na HRT i zapamtim poziciju,prebacim na Eurosport na 19.2E i "zapamtim"  ponovno poziciju satelita (sada Astre) i idem se vratiti na 16E ,motor se ne vraca na taj satelit ,motor  izgleda radi ,jer kada ponovno ručno pomičem sa 19.2E na 16E ponovno uspijem naći signal i sačuvam tu poziciju,al sada je Astra zaboravljena.....Probao sam brisanjem svih kanala i vraćanjem na tvroničke postavke ,al ne ide .Neki savjet možda ????

*

Offline Dzoni

• 28
Odg: Opticum problem sa resiverom
« Odgovori #1 u: 18.07.2014, 14:27:57 »
posto sam ukovcao u cemu je problem tvoj  u taj opticum ubaci novi sw i kljuceve  itd  a drugo stoces uraditi  dovedi motor na nulti satelit i resetuj ,ako nece  i tada da pamti pozicije satelita  onda je u samom  motoru  greska  odnosno u memoriji za zapamcenje satelita... e sada vidi sve kada budes odradio  vidi dalje staces raditi  dali tise ispla  u samom  motor mijanjati  memoriju.ili da nisi previse  u samoj memoriji opteretijo  satelita ...ali za svaki slucaj izresetuj motor dati vrati na fabricko  ako budes svee uradio kako treba nebi trebalo da imas probleme ...tolk  javi stasi uradio..

*

Offline josyp

• **
  • 203
  • Spol: Muški
  • OPTICUM 4100C
Odg: Opticum problem sa resiverom
« Odgovori #2 u: 18.07.2014, 15:33:30 »
posto sam ukovcao u cemu je problem tvoj  u taj opticum ubaci novi sw i kljuceve  itd  a drugo stoces uraditi  dovedi motor na nulti satelit i resetuj ,ako nece  i tada da pamti pozicije satelita  onda je u samom  motoru  greska  odnosno u memoriji za zapamcenje satelita... e sada vidi sve kada budes odradio  vidi dalje staces raditi  dali tise ispla  u samom  motor mijanjati  memoriju.ili da nisi previse  u samoj memoriji opteretijo  satelita ...ali za svaki slucaj izresetuj motor dati vrati na fabricko  ako budes svee uradio kako treba nebi trebalo da imas probleme ...tolk  javi stasi uradio..
Evo riješio sam problem,resertirao sam motor (našao sam u uputamao od motora) i sada sve radi ,samo me zanima,zar se memorija za zapamćenje satelita ne nalazi u resiveru ,a ne u motoru ,tj. zar preko resivera ne upravljavam sa svim operacijama u motoru tj.  zar "mozganje" ne odradi resiver?Pitam čisto informativno,ne znam ,al me zanima?Lijepo hvala za savjete .